Ofšoru UzņēmumiJurisdikcijas ar kurām strādājam!


Jurisdikcija Cena par uzņēmumu cena par uzturēšanu gadā
Anguilla 1250 EUR 790 EUR/gadā
Belize 1400 EUR 750 EUR/gadā
British Virgin Islands 1450 EUR 900 EUR/gadā
Hong Kong 2195 EUR 1895 EUR/gadā
Nevis 1400 EUR 880 EUR/gadā
Seychelles 1000 EUR 750 EUR/gadā
Maršelu salas 1260 EUR 800 EUR/gadā
Saintlucia sala 1995 EUR 1595 EUR/gadā

Kas ir ofšora kompānijas?


Ofšora jeb ārzonas kompānijas ir uzņēmumi, kuri ir reģistrēti un juridisko darbību veic vienā valstī, bet to īpašnieki dzīvo un reālo uzņēmējdarbību veic citā valstī. No tā arī izriet to nosaukums, jo burtiskā tulkojumā no angļu valodas vārds offshore nozīmē “nost no krasta” jeb “aiz robežām”.


Iespējamās ofšoru kompāniju juridiskās formas ir korporācija, sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) un starptautiska uzņēmējsabiedrība.


Kāpēc dibināt ofšora kompāniju?


Galvenie ieguvumi, dibinot ofšora kompāniju:


 • nodokļu ietaupījums,
 • finanšu un juridiskā aizsardzība pret tiesas spriedumiem,
 • aizsardzība no šķiršanās un bankrota sekām,
 • konfidencialitāte,
 • uzņēmējdarbības paplašināšana,
 • elastīga uzņēmējdarbības politika,
 • starptautiska finanšu ieguldījumu dažādošana.

Kā nodibināt ofšora kompāniju?


Ofšora uzņēmuma dibināšana parasti notiek ar starpnieka kompānijas palīdzību Latvijā vai ārzonas valstīs, kas piedāvā šādu pakalpojumu. Ofšora reģistrēšanai nepieciešamas specifiskas un plašas zināšanas par reģistrācijas procesu, kā arī katras ārzonas valsts nacionālajām likumdošanas īpatnībām.


Kopumā pasaulē ir vairāki desmiti valstu, kurās iespējams reģistrēt ofšora kompāniju, bet ne visiem uzņēmējiem der viena un tā pati valsts atšķirīgo uzņēmējdarbības veidu dēļ. Tāpēc pirms šādas kompānijas izveides parasti uzņēmējiem tiek sniegtas individuālas konsultācijas par tieši viņa uzņēmumam piemērotāko ārzonas valsti.


Cik izmaksā ofšora kompānijas nodibināšana?


Izmaksas variē atkarībā no valsts, kurā tiks reģistrēta ofšora kompānija, kā arī reģistrācijas procedūras sarežģītības un nepieciešamās dokumentācijas apjoma. Vidēji tie ir ap ??? eur.


Kādi ir ofšora kompāniju veidi?


Ofšoru kompānijas ir sadalāmas trīs lielās grupās atkarībā no tā, kāda tipa ārzonas valstīs tās reģistrētas.


Beznodokļu zonas valstīs reģistrētās ārzonas kompānijas, kuras ir atbrīvotas no nodokļu maksājumiem un nepieciešamības iesniegt uzņēmuma finanšu pārskatus un maksā fiksētu gada nodevu. Šajā grupā ietilpst, piemēram, Bahamu salas, Britu Virdžīnu salas, Panama, kā arī Nevisa, Belīze un Seišelu salas. Par pēdējām trim iespējams lasīt detalizētāku aprakstu, uzspiežot uz valsts nosaukuma.


Zemu nodokļu valstīs reģistrētas ārzonas kompānijas, kuras, ievērojot noteiktus nosacījumus, maksā ļoti mazus nodokļus. Tām nepieciešams iesniegt finanšu pārskatus un ikgadējo auditu. Šajās valstīs reģistrētajiem uzņēmumiem ir augstāks starptautiskais prestižs un autoritāte, nekā pirmās grupas uzņēmumiem. Zemo nodokļu valstis ir, piemēram, Kipra, Bulgārija, kā arī Honkonga, par kuru pieejams detalizēts apraksts, spiežot uz saites.


Salīdzinoši augstu nodokļu likmju valstīs reģistrētas ārzonas kompānijas, kurām jāveic grāmatvedības uzskaite un jāiesniedz finanšu pārskati, bet, izmantojot dubultās nodokļu neaplikšanas vienošanās un citas priekšrocības, var maksāt zemākus nodokļus. Šo valstu vidū ir Lielbritānija, Šveice, Igaunija, kā arī ASV, Kanāda, Jaunzēlande u.c. Par Lielbritānijas, Skotijas un Kanādas ofšoru kompānijām izveidot detalizēts apraksts, kas pieejams, uzspiežot uz saites.


Kā izvēlēties valsti ofšora kompānijas reģistrēšanai?


Ir vairāki universāli kritēriji, pēc kuriem uzņēmējam vajadzētu vadīties, izvēloties valsti, kurā reģistrēt savu ofšora kompāniju.


 1. Politiskā stabilitāte un valsts neatkarība. Prognozējams valsts politiskais kurss ir būtisks, lai uzņēmējs varētu plānot savu darbību ilgtermiņā un būt drošs, ka “spēles noteikumi” nemainīsies līdz ar jaunas valdības iecelšanu vai politiskā spiediena dēļ no kādas citas valsts.

 2. Uzņēmuma reģistrācijas nosacījumi. Jo vienkāršāki, jo labāk. Vērtējot nosacījumus, jāanalizē gan reģistrācijas ātrums un izmaksas, gan prasības direktoru iecelšanai un kapitāla ieguldīšanai uzņēmumā.

 3. Nepieciešamība iesniegt finanšu pārskatus. Lielākajā daļā ārzonu valstu nav prasība obligāti iesniegt uzņēmuma finanšu pārskatus, bet dažās tomēr ir.

 4. Dubultās nodokļu neaplikšanas vienošanās esamība. Šāda vienošanās starp ārzonas valsti un uzņēmēja mītnes valsti var liegt ofšora kompānijai saņemt nodokļu atvieglojumus. Tie pienākas tiem ārzonas uzņēmumiem, kuriem ir nodokļu maksātāju statuss tikai ārzonas valstī.

 5. ”Klasiskās” ārzonu valstis reti kad noslēdz Konvencijas/Dubultās nodokļu neaplikšanas vienošanas, ko var izmantot, lai optimizētu ienākumus no nerezidentu struktūrām. Tādējādi, lai īstenotu dubultās nodokļu neaplikšanas vienošanas lietderīgi piemērot ne-ārzonu un zemu nodokļu jurisdikcijas. Praktiskā ziņā ērti izmantot Kipru, kurā ir visvienkāršāk saņemt «tax residence certificate» - nodokļu rezidences sertifikātu.

 6. Nodokļu režīms. Lielākajai daļai ofšora uzņēmumu ārzonas valsīs netiek piemēroti nodokļi, bet tas ne vienmēr ir uzņēmēja mērķis. Visbiežāk uzņēmēji ārzonās strādā low-tax režīmā jeb ar nodokļu atvieglojumiem.

 7. Melnie saraksti. Jāņem vērā, ka, ja izvēlētā ārzonas valsts ir atrodama uzņēmēja mītnes valsts izveidotajā melnajā sarakstā, tad uzņēmējdarbībai var tikt uzlikt dažādi ierobežojumi. Latvijā ārzonas valstu melno sarakstu sastāda Ministru kabinets, un tas ik pa laikam tiek atjaunots.


Sazinies ar speciālistu tagad

+371 276 59 276daniels@dokumenti.lv