Juridiskās adreses LatvijāKādēļ nepieciešama juridiskā adrese?


Katram Latvijas Republikas uzņēmumam nepieciešama juridiskā adrese, lai ar to būtu iespējams komunicēt visām valsts, privātajām un finanšu institūcijām. Pēc likumdošanas juridiskajai adresei ir jāatbilst vairākām prasībām.


  • Adresē sastopams valdes loceklis.

  • Adrese ir piemērota, lai tajā veiktu komercdarbību ko ir definējis pats uzņēmums.


Šīs prasības tiek skatītas gadījumos, ja piesakāties PVN numuram. Ja vienkārši vēlaties reģistrēt SIA, Uzņēmumu Reģistrs neprasīs ievērot šos noteikumus.


Svarīgi zināt


Juridiskajai adresei svarīgi ir atcerēties, ka jums būs nepieciešama īpašnieka piekrišana. Šis noteikums ir spēkā arī ja īpašums pieder jūsu radiniekam. Pieminu šo, jo bieži cilvēki to nezin un nākas vilties, kad uzzin ka dokumenti nav pieņemti reģistrēšanai.


Melnais Saraksts!


Juridiskajām adresēm pastāv “Melnais Saraksts”. Tās ir adreses kurās ir reģistrēti daudz uzņēmumu, un šiem uzņēmumiem ir problēmas ar komunikāciju vai nodokļu maksāšanu. Valsts Ieņēmumu Dienests nepublicē šo sarakstu, un nav arī noteiktas prasības kas jāievēro, lai adrese tajā nenonāktu.


Ja jūs plānojat būt godprātīgs pret Ieņēmuma Dienestu, jūsu izvēlētajai adresei nevajadzētu būt nekādām problēmām.


Teorija / Prakse


Teorija: Juridiskajā adresē ir sastopams valdes loceklis, un šajā adresē tiek nodrošināta komercdarbība.


Prakse: Visbiežāk praksē ir redzams, kad juridiskajā adresē nav sastopama valde, kā arī tas, ka tajā nenotiek komercdarbība. Ja tiešām tā ir, jūs varat reģistrēt faktisko adresi un struktūrvienību par to paziņojot VID.


Vai ir iespējams nomāt juridisko adresi?


Daudzi Latvijas uzņēmumi izvēlas nomāt juridisko adresi. Tam ir daudz dažādu iemeslu, un visbiežākais ir tas, ka uzņēmumam nav sava biroja vai telpas, kur viņš to varētu izdarīt.


Nomājot juridisko adresi, jums visbiežāk nebūs iespēja izmantot tā telpas. Jūs iegūsiet tikai tiesības reģistrēt uzņēmumu un saņemt vēstules kas uz to nāk.


Ja tev interesē juridiskās adreses noma ienāc: Juridiskās adreses noma